понедельник, 10 ноября 2014 г.

Історія піци


Піца (італ. pizza) — італійська національна страва, що становить собою відкритий пиріг, зазвичай круглої форми, який покривається томатною пастою та сиром і запікається. В піцу можуть додаватися різні інгредієнти, такі як м'ясо, шинка, салямі, морські продукти, овочі, фрукти, гриби, зелень та ін. Для виготовлення піци використовують дріжджове тісто. Всі продукти для піци ріжуться маленькими шматочками, подібними один до одного. Заготівлю для піци виготовляють руками, без допомоги качалки, завдяки чому тісто стає пухкішим. Випікають піцу в печах на дровах дерев місцевих порід, каштана, клена та ін. Печі мурують з туфу (місцевої вулканічної породи). Сучасні печі виготовляють зі спеціальних сортів кераміки. Температура в печі сягає 350 °C. В печі вогонь підтримується цілодобово, за винятком її ремонту. Піца поширилась по всьому світі і стала інтернаціональною стравою.
Винахід піци приписують давньоримському полководцю та гурману Лукуллу. Звані бенкети зробили Лукулла знаменитішим, ніж його військове ремесло. Неаполітанці дотепер цінують страви, які колись прикрашали його бенкетний стіл. Однією із цих страв була піца — а ля наполетана. Вона становила собою золотаво-жовтий пиріг з кислого тіста, спечений на деревному вугіллі.
Греція нарівні з Італією змагається за звання батьківщини піци. У Древній Греції почали запікати плоскі коржі з тіста разом з начинкою як овочі, м'ясо, маслини, молочні продукти тощо. Ця грецька піца називалася «plakuntos». Одного разу влітку в Неаполі королева савойська Маргеріта гуляла зі своєю родиною парком Каподімонте. Вона неодноразово чула про піцу й вирішила, зрештою, її скуштувати. Місцевий піцайоло був дуже улещений тим, що сама королева вирішила покуштувати саме його піцу, і спеціально для неї спік піцу за новим рецептом. Відтоді піца з помідорами, сиром моцарела та листям базиліку називається як «Піца Маргеріта». До того ж, кольори цих продуктів: червоний, білий та зелений символізують прапор Італії. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий